Rychlé peníze za vaše vystavené faktury!

Jsme mladá, rozíjející se společnost. Máme zkušenosti a znalosti. Máme chuť vyřešit i Váš problém.
Ukážeme Vám profesionální práci. Nabídneme Vám nejlepší řešení.

Faktoring v praxi
Za 23 let fungování naší společnosti jsme poskytli finanční pomoc stovkám živnostníků, středním i velkým firmám. Zde je několik příkladů využití faktoringu v praxi.
Velkoobchod se železem,  obrat 150mil./rok
Problém: klient hledal řešení jak vykrýt nárazové výpadky inkasa v cash flow, ale zároveň se nechtěl vázat objemem potřebných financí v čase, který by mu vytvářel fixní náklad za připravené resp. nečerpané finance. Hledal tedy produkt, který by mohl flexibilně využívat dle skutečné potřeby a tak mít kontrolu a zároveň možnost regulovat náklady s čerpanými financemi.
Řešení: spol.Motracom,s.r.o. nabídla klientovi řešení v podobě tzv. nárazového faktoringu tzn.že klient může využít financování svých vystavených faktur v okamžiku skutečné potřeby a to bez nutnosti vázaní se k čerpání konkrétního objemu financí v rámci roku.  Klient využívá této služby již 3 roky v průměru 5 – 7 krát / rok.
Dřevovýroba,  obrat 0/rok
Problém: klient je začínající firma bez historie, která má zakázky se splatností faktur 30-60dnů . Klient hledal řešení jak navýšit provozní kapitál. V praxi se problém projevuje prostojem mezi jednotlivými zakázkami. Po vyčerpání provozního kapitálu musí klient čekat 30-60 dnů  na splatnost vystavených faktur, aby mohl nakoupit vstupní materiál.
Řešení: spol.Motracom, s.r.o. poskytla klientovi faktoring na celý objem vystavených faktur po dobu, kterou bude klient požadovat. Klient navíc využívá naši služby „monitoring“, kdy má možnost si ověřit rating svých potencionálních odběratelů a tak dopředu ví, zda je daný odběratel financovatelný formou faktoringu. Klient za první sledované období díky faktoringu s naši společnosti svou produkci zdvojnásobil.
Dopravce - 2 kamiony  
Problém: klient potřeboval reagovat na požadavek odběratele ohledně navýšení kapacity přeprav. Z tohoto důvodu musel rozšířit vozový park o 2 dva kamiony. Zde nastal problém se složením akontace, když stávající provozní kapitál neumožňoval takto vysokou investici. Klient si zajistil finance, které ale měl načerpat až o 2 měsíce později než potřeboval.
Řešení: spol.Motracom, s.r.o. klientovi překlenula faktoringem lhůtu pro načerpání financí, což umožnilo složit akontaci na rozšíření vozového parku o 2 měsíce dříve. Klient nakoupil další 2 kamiony a navíc podepsal s odběratelem  rámcovou smlouvu na přepravu zboží, čímž získal jistotu práce pro všechny své kamiony po dobu trvání rámcové smlouvy.
1-3 | 4-6 | 7-9 | 10-12 | Vše
Zavolejte nám
6 důvodů proč Motracom
Rychlost

Vyřízení poptávky do 48 hodin.

Jednoduchost

Klademe důraz na minimální administrativní zátěž klienta.

Flexibilita

Náš produkt umožňuje maximálně se přizpůsobit požadavkům klienta.

Osobní přístup

Ke každému klientovi přistupujeme individuálně.

Transparentnost

Faktoringový náklad je vyjádřen procentním bodem, který obsahuje všechny dílčí poplatky.

Poradenství

Našim klientům nabízíme poradenskou činnost v oblasti pohledávek.